Zvažujte komu dáte dôveru. Vzdelávanie je najväčší benefit našich realitných maklérov!

Vlastný vzdelávací systém na vysokej úrovni poskytujeme maklérom bezplatne.

Spoločnosť Domov Reality kladie veľký dôraz na vzdelanie svojich spolupracovníkov a obchodných partnerov. Tak dôležitú vec ako je predaj, či kúpa nehnuteľnosti nemôže sprostredkovať ktokoľvek ako si mnohí myslia. Pri pohľade na niektorých maklérov, či úrovni spoločnosti sa niekedy niet čo čudovať, že sa stretávame s týmto názorom. Mnohí vlastníci nehnuteľností majú skreslenú predstavu o jednoduchosti celého procesu, že sa často púšťajú do predaja sami. Nevidia v službách realitnej kancelárie pridanú hodnotu. Kto už absolvoval tento zložitý a stresujúci proces, nakoľko ide o veľké vecné a finančné hodnoty, na ktoré sú často klienti citovo viazaný, vie oceniť služby profesionálneho obchodníka s nehnuteľnosťami. Bezpečný predaj, či kúpa nehnuteľnosti si vyžadujú odbornosť a znalosť problematiky. Mnohé obchodné prípady sú zložité a klienti pri ich riešení potrebujú nie len šikovného obchodníka, ale aj odborníka, ktorý je schopný dať nehnuteľnosť do právneho stavu tak, aby sa vôbec mohla ponúkať na predaj. Niet väčšieho sklamania, keď už máte vybratú vysnívanú nehnuteľnosť a potom zistíte, že je tu právny problém, ktorý bráni prevodu na vás. Naberať do ponuky čokoľvek dokáže ktokoľvek, na to nepotrebujete špeciálne vzdelanie. Skutočný profesionál však pracuje inak. Bez riadneho vzdelávania a odborného vedenia v praxi by sa však profesionálom nikto nestal. Ťažko si vieme predstaviť, že by sme sa nechali operovať „doktorovi“, ktorý popri práci v kameňolome odbieha na operačnú sálu. Zato často predaj nehnuteľnosti ľahkovážne zveríme komukoľvek a pripravíme sa tak nie len o nervy a zdravie, ale často aj o stovky či tisíce eur.

Našťastie povedomie klientov kupujúcich nehnuteľnosti raste a už nie len banky, ale aj klienti financujúci kúpu nehnuteľnosti z vlastných zdrojov vyžadujú, aby predávajúci mali pred prevodom nehnuteľnosti na nového vlastníka všetko v poriadku po právnej stránke, a aby skutkový stav nehnuteľnosti sedel s údajmi zapísanými na liste vlastníctva a snímke z katastrálnej mapy na príslušnom Okresnom úrade – odbor katastra. Tieto dokumenty sú potrebné aj pri vyhotovovaní súdnoznaleckého posudku. Dnes je úplne bežné, že nehnuteľnosť je zaťažená ťarchou alebo vecným bremenom. Nezrovnalosti a výmaz ťárch, vecných bremien, či exekúcií je potrebné konzultovať s vlastníkmi, miestnym stavebným úradom, katastrom, geodéziou, bankou, exekútorským úradom (prípadne iným úradom alebo veriteľom), tak aby bola nehnuteľnosť overená a právne spôsobilá na prevod.

Našich realitných maklérov nezaujíma len technický stav nehnuteľnosti, ktorú chceme zaradiť do ponuky, ale aj právny stav. Všetky tieto nadštandardné služby poskytuje bez dodatočných poplatkov. V advokátskej kancelárii by klienti nechali stovky eur. Pokiaľ na nehnuteľnosti viazne vážnejšia prekážka a je potrebné riešiť ju súdnou cestou, klienti môžu využiť služby Advokátskej kancelárie, s ktorou spolupracujeme pri všetkých obchodných prípadoch a zastupuje ich overený registrovaný advokát s praxou.

Využite naše služby a venujte sa tomu čo doteraz, radi Vám pomôžeme. O prevod Vašej nehnuteľnosti sa postará profesionálny realitný maklér s praxou. Každý obchodný prípad dohliada a konzultuje s maklérom vedenie spoločnosti, ktoré ma viac ako 10 ročnú prax na realitnom trhu. Vašu dôveru nesklameme a zistíte, aký nesmierny význam má, aby pri Vás pri tak dôležitých rozhodnutiach ako je predaj či kúpa nehnuteľnosti stál skutočne vzdelaný profesionál.

Náš tím nájdete na: http://domov-reality.sk/nas-tim

 Autor: Peter Hatala

Fotogaléria